Afgelopen week werd de nieuwe Bun Historiael (2026-3) door de drukker geleverd. Onze leden zullen die dan zo spoedig mogelijk bezorgd krijgen door een van onze bezorgers. Dit nummer verschijnt twee weken eerder dan normaal, vanwege de aanstaande Visserijdag op zaterdag 5 september.
Wat komt er in dit nummer allemaal aan bod?
Holle Wout: het slot
Het derde en laatste deel van het artikel over ‘Holle Wout’, de legendarische bar-discotheek van Spakenburg, staat centraal in dit nummer. Kees Duijst sluit zijn driedelige portret af van de ontmoetingsplaats die een heel generatie Spakenburgers samenbracht. Met een toegift van Hans Hopman over ‘Henk Disco’, DJ Harry en de figuur van ‘De Ouwe Diskjockey’.
Een droevig ongeval
Willem Ruizendaal doet verslag van een gezellige ‘aofdag’ die uitliep op een drama.
Schoolfoto Eemdijk 1962
Een groot klassenportret uit de Eemdijk trekt de aandacht: wie herkent er zichzelf, of zijn ouders of grootouders op deze foto uit 1962?
De familie Kok in Spakenburg
Theo Kok en Willem Ruizendaal beschrijven de geschiedenis van een Spakenburgse familie die op kerkelijk, economisch en politiek terrein een stevige stempel drukte op het dorp.
Visserijdag en dialectaktie
Voorzitter Wouter van Dijk kondigt de spetterende dialectaktie aan die de dialectgroep dit jaar op de Visserijdag (5 september) op touw zet. Meer kan hij nog niet verklappen: kom gewoon kijken en luisteren.
Overige onderwerpen
Verder in dit nummer: lezersreacties, de seizoensagenda met de najaarsledenvergadering van 28 oktober, de vaste rubriek ‘Van wee bin jie d’r één?’ van Bort Zwaan, en een oproep van de Rabo ClubSupport actie. Ook verkoopt de vereniging op donderdag 8 oktober oude ansichtkaarten in het Bunhuus.
Lid worden om ieder kwartaal Bun Historiael te lezen, of een los nummer bestellen? Lid worden kan hier. Een los nummer bestellen kan bij Gerrit Beekhuis.